Düş Yolunun Gemisindeyiz

Her adımımız izleniyor O’nun tarafından. Her seher vaktinde bir koşuşturma siniyor üzerimize. Her uyanış bir sorumluluk veriyor bizlere. Sorumlulukların yol ayrımları var ceplerimizde. Ellerimiz ceplerimizde başlıyoruz yolu yürümeye. Her gün binlerce maske, binlerce hayat var önümüzde. Telkin ediyor iç sesimiz “Usulca yaşayabilirsin, sakince almalısın yolu…”. Duaların kuşatman olabilir günün her vaktinde, tevekkül, teslimiyet yoldaşındır olabildiğince. Elinden gelenin en iyisini yapıp geri kalanını O’na bırakabilirsin, teslim olabilirsin O’na. Kaptan ‘O’ nihayetinde bu gemide. Heyecanlarımız, tutkularımız giriyor birden kanımıza, ekliyor ”Hayatı doruklarda yaşa! Her anı doldur yaşamakla…”.

Sadece ”seç” diyorlar bize, ilerle bu yolda. Karışma gerisine, cüzi iradenin dışına çıkma. Kimi zaman bazı levhalar yardım edecek sana. Önünde birçok kılavuz var hayat yolunda. Annen, baban, dostun, en yakın arkadaşın, belki rehber oluyor sana. Her gün başka bir insan olacaksın. Öfken, ağır gelecek terazinin sol kefesinde bazen. Kimi zaman merhamet saracak benliğini, yolda gördüğün bir kedinin başını okşarken. Çoğunlukla sabır gösterdiğin durumlara artık katlanamayabileceksin ya da umarsız davranacaksın olabildiğince. Her gün başka bir hayata sahip olacaksın. En büyük zevkin müzik dinlemek iken, kendini elini kalbine koyup dinlerken bulabileceksin. Akıl yoldaşınken deliliğin başını döndürebildiğini göreceksin. Tek tek düşecek yüzünden maskeler ve sen yine sen olacaksın. Seçimlerinle var olacaksın. Düş yolunda kaybolup kendini bulacaksın. Kaderin var olduğuna inanacak, seçimlerinde bir o kadar özgür kalacaksın. Öz’ün gürleşecek gittikçe. Sabır demiştik, “Of ya” demeden “Ya sabır” demeyi öğrenmiş olacaksın bu yolda. O’nun daima her yerde her mekanda her boyutta var olduğunu kalbinin en nadide köşesinde tutacaksın.

Koşuşturmayı bir kenara bırakıp yavaşlamayı öğreneceksin zamanla, yola bırakacaksın kendini. Seni sen yapan sadece sorumlulukların olmayacak ama gününe şekil veren yine onlar olacak. Dualarının avuçlarından taştığını göreceksin yağmurlar yağarken. Bir sınavdan çıktığında ”Sana bıraktım yolun kalanını” diyebileceksin. Endişeyi bir kenara, suyu akışına bırakacaksın. Teslim olacaksın O’na. İraden, elinde tuttuğun ipin olacak. O ipi sana vereni unutmayacaksın. Nasihatlerle, öğütlerle en çok da yolda olarak, yolu yürüyerek olgunlaşacaksın. Bir kitabın en vurucu cümlesinde takılı kalacak kalbin. Öfken, merhametin, acın, kederin, üzüntün, sevincin, neşen, şefkatin, şükrün, teşekkürün seni sen yapacak bu yolda. Bir günün diğer gününle bir olamayacağını, ruhunun her zaman aynı düzlemde kalamayacağını göreceksin. Dengede kalmayı da unutmayacaksın. Maskelerin, bu yolda yaptığın seçimlerin sayesinde yüzünden düşecek. Hayatın bize sunduğu lütuf olan düşler yolculuğunda olmanın tadına varacaksın…

Düş Yolunun Gemisindeyiz” için 2 yorum

  1. Merhaba, öncelikle şunu belirteyim evet üzerinden günler geçti ama özellikle tanımadığım bir insanın yazımı okumasının yanında bir de zahmet edip yorum yapması aklımda kaldı cevap veremedim çünkü bunun için websitesi açmam gerektiğini zannediyordum :)Cevap veriyorum, aklımda kaldı çünkü beni çok çok mutlu ediyor, etti, bir insanın yüreğine, ruhuna dokunduğumu bilmek velhasıl teşekkür ederim çok :))

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: