Hakkımızda

“Mahza Fikir ve Düşünce Platformu” 2019 yılında, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bir topluluk olarak kuruldu.

Faaliyet Alanlarımız:

  • “mahza. /sade” Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi

“Mahza Dergisi” 2019 yılında Mahza Fikir ve Düşünce Platformu ile birlikte, sahip olduğumuz değerlerin doğru şekilde aktarılmasını hedefleyen bir yayın olarak oluşturulmuştur. Dergimiz donanımlı yazar kadrosu ve teknik ekibi ile “kültür-yaşam” alanında eğlendirici, bilinçlendirici ve hemen her alanda geniş bir içeriğe sahiptir. Günümüzde dergi okur-yazarlığı görünür düzeyde azalmış olsa da, Mahza bu merakı tekrar uyandırmayı kendine misyon edinmiş ve hedef kitleyi bu alanda da aktif hale getirmek için çalışma planı süresince uygulayacağımız çeşitli projeler geliştirmiştir.

Keyifli okumalar dileriz… 

  • Eğitim, Kültür ve Sanat Etkinleri

Mahza Fikir ve Düşünce Platformu eğitim, kültür ve sanat alanlarında kendi etkinliklerini oluşturacak kapasitede, kişiye ve topluma fayda sağlayacak projeler üreten donanımlı bir ekibe sahiptir. Herhangi bir kişi, kurum veya siyasi ve ideolojik kurum ve kuruluşa bağlılığı olmayan Mahza, özgün anlayışı ve kendi değerleri doğrultusunda insana ve topluma değer katacak, ilerleme sağlayacak her alanda etkinlik göstermektedir.

  • Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma

Mahza Fikir ve Düşünce Platformu , peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’ in

“Müminler, birbirlerini sevmede, birbirlerine merhamet ve şefkat göstermede, tıpkı bir organı rahatsızlandığında diğer organları da uykusuzluk ve yüksek ateşle bu acıyı paylaşan bir bedene benzer.”

(Müslim, Birr, 66)

Hadis-i Şerif’inde izah ettiği gibi içinde bulunduğumuz toplumumuz başta olmak üzere elimizin yetebileceği tüm yerlerde ihtiyaç sahiplerinin her derdine ortak olabilme ve bu ihtiyaçları mümkün olduğunca karşılayabilme bilinciyle sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında projeler geliştirmektedir. Ve bu etkinlikleri, yine

“Kıyamet günü müminin serinleyeceği gölgelik (verdiği) sadakasıdır.”

(İbn Hanbel, 4 ,233)

Hadis-i Şerif’inde ifade edilen müjdeye talip olan; yalnızca maddi değil, gönlüyle elinden geleni yapan, güler yüzlü ve en çok da çocukları sevindirmek için koşan harika bir ekiple gerçekleştirmektedir.


Sizde mahza.’da yer almak istiyorsanız, linkte ki formu doldurunuz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScX10O7V_EG-2rzb96MGzXWPa1l-fb_VDvIf_6ElPrPrENeLA/viewform

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: