Yeni Yollara

Merhabalar cânım okur. Her ay seninle kendimizce bir şeyler paylaşmaya çabalıyoruz. Belki beceriyoruz belki bocalıyoruz ama her zaman burada buluşalım istiyoruz. Biz Mahza’da toparlanmaya başladığımız zaman bir avuç insandık ve sen bizim bu yolculukta en sevdiğimiz yol arkadaşımız oldun. Biliyoruz yolun uzun, meşakkatli, can sıkıcı hatta bazen tahammül edilemeyecek kadar zor. İşte o zamanlar için biz yoldaşın olmaya çabalıyoruz. Bütün gayemiz bu aslında. Sana ulaşmak, sana dost olmak, içinden çıkamadığın o kuyuların dehlizlerini birlikte bulmak…

Bütün bunların ışığında şöyle bir karara vardık: bu ay yoldan bahsedelim istedik. Evet evet biliyorum. İnsanoğlu çok garip bir o kadar da karmaşık bir mahluk. Bazılarımız yolunu bulamazken bazılarımız yollardan yıllara bir hayat sürüyor. Bazen yolda kalıyoruz bazen yol zaten biz oluyoruz. Bazen o şiirde geçen yol üstü lokantasında uğrayıp bir sıcak çay içmenin hayalini kuruyoruz. Sadece yolu değil belki de menzili arıyoruz.

Konumuz bu denli karmaşık olunca istedik ki seninle paylaşalım. Belki bir otobüs durağında okursun bizi, belki vapurdasındır, belki kocaman bir bavulun vardır ama istikameti bilmiyorsundur. Belki her şeyin hazır ama yoldaşın oralı bile değildir. İyisi mi gel bu ayı birlikte geçirelim. Biraz da buradan bak yollara. Yolların yıllardan daha uzun olduğunu birlikte keşfedelim, birlikte varalım menzile. Hem ne demiş Edip Cansever “Bir yol gösteren değil, bir uğrak olabilir misin bana?”. Sahi canım okur bu kadar debdebenin içinde bir uğrak olabildik mi biz sana?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: